Výcvikové kurzy

Výcvikové kurzy se konají většinou po domluvě se stálými cvičenci a probíhají jako intenzivní výcvik během celého dne po dobu víkendu nebo více dnů. Tyto kurzy pořádám dvakrát či vícekrát dle zájmu do roka. Některé proběhnuté kurzy jsme pořádali ve spolupráci se zahraničními kynology a zkušenosti z loveckého výcviku nás pravidelně vzajemně obohatily. Těchto kurzů se mohou zúčastnit všichni zájemci a v rámci kurzu si buď jako úplní začátečníci vyzkoušet jak "lovecky" cvičit, nebo si přijet pocvičit mezi ostatní pejsky. V případě vyššího zájmu, zabezpečuji další instruktory.
 

 

!!!Připravujeme kurz na jaro 2.-5.5.!!!

 

 

 

Proběhlé kurzy

Dubnový výcvik Rusava 2012 - Tento krásný prodloužený slunečný víkend jsme procvičili opět v lukách Hostýnu za pomoci dalších instruktorů. Přijeli další nováčci a my měli možnost seznámit s loveckou kynologií další z řad majitelů krásných plemen kontinentálních i anglických ohařů. Tradičně jsme se věnovali vystavování, aportům a s nimi spojenými disciplínami jako dohledávka, vlečka apod. Staří dobří známí, s kterými se tradičně na rusavském výcviku vídáme jistě ocenili shledání s ostatními a pochopitelně i výcvik mezi ostatními psy. Všichni tak mohli vyzkoušet práci svých miláčku v kolektivu a trošičku nasát prostředí, s kterými se setkáváme na zkouškách. Večery patřily promítáním filmů o všestrannosti psa a dále o plemeni maďarského ohaře z maďarského dokumentu. Perné počasí přes den dávalo zabrat nejen psům , ale i páníkům, a tak večerka padala docela brzo :) Poslední sobotní večer jsme upálily ty největší čarodejnice z výcviku a v neděli po výcviku se rozloučili.

 

Říjnový prodloužený víkend Rusava 2011 - Protože se na mne mnoho účastníků obracelo s otázkou kdy se bude konat další "HORKA", nedalo mi to, a rozhodla jsem se akci zopakovat po zkouškové sezóně, v řijnu 2011. Bohužel či bohudík jsme tentokrát museli chatu Horku vynechat a výcvik jsme uskutečnili nakonec v místě, kde jsem zorganizovala svuj výcvik vůbec poprvé. Hotel Rusava na Hostýnsku. A volba to nebyla vůbec špatná! 5km od střediska jsme měli ideální podmínky pro polní práci, kterou zabezpečoval místní kynolog, zkušený vůdce, Milan Naď. Jeho znalosti o zvěři z jeho "ZOO" umožňovala pejskům využít maximálních příležitostí při hledání a vystavování. K dispozici byly křepelky, orebice i slepice bažanta. Na závěr jsme také využili možnosti společného honu, coby zkouškové disciplíny, a střelili jsme slepici bažanta. V lese kromě běžných disciplín jako jsou vlečky nebo barva byla připravena ohrádka pro výcvik přinášení lišky přes překážku. A k úplné dokonalosti už mi v reportu chybí pouze výcvik na vodě. Vzhledem k deštivému počasí po celý víkend jsme nemohli využít rákosí, které je od zpevněné cesty dost vzdálené, a proto jsme se museli spokojit pouze s vodní hladinou. Ale i tak byla pro psy velmi chtivá a zajímavá, protože jsme jim připrvili překvapení v podobě živé kachny. Chut k práci na vodě se tak zdvojnásobila! Velmi mě těší, že se úroveň kurzů neustále zvyšuje a spousta účastníků stále zachovává věrnost našim akcím. Děkuji všem zúčastněným a doufám, že brzy, na jaře 2012, opět!

 

 

Dubnový víkend Horka/Radešínská Svratka 2011 - ufoukaný výcvik jsme tentokrát prožili na Vysočině, kde jsme poprvé cvičili s Locem v jeho 6ti měsících. Tehdy jsme využili kontaktu na toto úžasné místo roubené chaty na samotě uprostřed luk a lesů k pořádání prvního výcviku pod vedením Mirka Horáčka a Štěpána Horáka. Na chatu jsme se pak rádi vraceli ještě několikrát než mnozí z nás šli vlastní cestou a nakonec i samotná chata byla nějaký rok rekonstruována. Tolik z historie proč toto místo. Všichni účastníci si úžasnou přírodu a podmínky nemohli vynachválit, i když práci psů velmi stěžoval silný vítr. Opět jsme se věnovali poslušnosti, aportům, vystavování i společenským večerům při krbu na chatě :)

 

květnový prodloužený víkend v Křižanově 2010 - tento prodloužený víkend jsme začli již středečním večerem a ukončili jej nedělním dopoledním výcvikem. Během těchto dní se v Křižanově otočilo bezmála 40 psů. Přes počáteční komplikace s dohodnutým revírem, které nám trošku ztížily možnosti pro výcvik, jsme udělali kus práce. Zvěře pro výcvik bylo požehnaně a tak jsme se věnovali především aportům. Pro některé pejsky byl například nácvik aportu lišky velkým přínosem. Možnost střelby při výcviku hledání i na vodě byla zase zkušeností pro mladé pejsky, kteří se chystali na jarní vlohové zkoušky. Zpestřením výcviku se stala velmi zajímavá přednáška MVDr. Čestmíra Šrámka, kterému tímto vřele děkujeme.

 

Srpnový víkend 2009 v Ořechově - proběhl ve velmi parném počasí v propůjčené honitbě Ořechova u Brna. K dispozici bylo několik polí, kde jsme měli možnost cvičit dohledávky, vlečky a hledání s vycvikem vystavení na uměle vyložené zvěři. Dále jsme využili lesní honitby pro založení pobarvené stopní dráhy, kterou si mohli vyzkoušet i začátečníci. S výcvikem v lese probíhal i výcvik aportu lišky. Na vodní práce jsme přejížděli do Brna, kde hlavním bodem výcviku byla stopa živé kachny. V naší republice již se tato disciplína nezkouší, ale můžeme se s ní setkat na soutežích a zkouškách v zahraničí. Tato disciplína může zároveň velmi motivovat pejsky v práci v rákosí apod.

 

březnový víkend 2009 Walterskirchen - tento víkendový výcvik probíhal v rakouském Walterskirchenu a o jeho organizaci se postarali pro změnu naši přátele z Rakouska. Honitba se nacházela nedaleko mikulovské hranice, a proto byla dostupná i pro zájemce z Čech. Ti tvořili nemalou skupinu účastníků. I přes březnové období, jsme měli k dispozici travnaté plochy, kde se nacházela divoká zvěř, především zajíci, bažanti i koroptve. Výcvik byl zaměřen především pro mladé pejsky, kteří se zdokonalovali ve vystavování a mnozí z nich měli možnost prvního kontaktu se zvěří. Nechyběla střelba a imitace lovu na holubech a uměle vypuštěných křepelkách.

 

lednový víkend 2009 Lucký vrch - tento víkend nebyl pojatý jako výcvikový, ale jako "vycházkový". Na zasněžené vysočině a horské chatě Lucký vrch se sjelo bezmála 30 ohařů se svými majiteli, aby se podělili o své zkušenosti a hlavně aby si společně odpočinuli a místo práce a výcviku si pohráli a vydováděli na čerstvě napadaném sněhu. Během sobotního dopoledne proběhla "zimní zkouška ohařů" jež byla uzpůsobena i pro pejsky, jež se výcviku ještě nevěnovali. Ale hlavně šlo o srandu a pobavení. Odpoledne jsme uspořádali předem avízovaný psí karneval a večer proběhl tradiční soud. V neděli proběhl dopoledne klasický výcvik na zvěři a po té jsme se rozjeli do svých domovů.


květnový týden 2008 Rusava - tento týden byl velmi náročný co do výcviku, tak i společensky. Sjela se vynikající parta lidí včetně několika lidí ze zahraničí /A, CH, D, SK/. Výcviky probíhali na místních lukách hostýnských vrchů, kde jsme cvičili především vystavení na uměle vyložené zvěři. K dispozici byla i zvěř na aportování a rybník na vodní práce.


 

AKTUALITY

Datum: 09.02.2016

2016 litter "F"

Datum: 27.02.2015

NEW PUPPIES!!!

Datum: 30.07.2013

B vrh opustil domov

Datum: 02.06.2013

ALERTA a vrh "B"

Datum: 31.05.2013

Souhrn novinek

© 2011 Locura-kennel.com