Naši psi

 

 

Toto je moje současná smečka tvořená třemi ohaři. Hlavu rodiny tvoří Loco z Pufiho parku. Jeho dvě dcery z chovatelské stanice Boglarca se jmenují A´lora a Alerta.

 

 

Loco

V současné době je již v "penzi" a žádných zkouškových a výstavních aktivit se již neúčastní. Za svého mládí to byl výborný pracovní pes, který mě nezklamal na jedniné zkoušce či soutěži. Jeho lovecká vášeň, touha a soutěživost ho vždy přenesly i přes slabší výcvikové články a zapsal se do paměti mnoha našich kamarádů v kynologii i samotných rozhodčích. Mezi jeho silné stránky patřilo vždy pole, které měl často až překotné a dělal snadno chyby. S přibývajícími roky a zkušenostmi sladil rychlost s pevným vystavením.

Jako mnoho maďarů miluje aport, ani Loco nepatřil mezi ty jež by aportoval, že jsme ho to zkrátka naučili. Jeho šílená dravost a chuť do aportu nezastavila ani často nepříjemná liška. S takovu chutí jakou aportoval Loco lišku se vryl do pamětí hodně zkouškovým "soupeřům" a rozhodčím. Často jsme museli disciplínu ohrádku s liškou opakovat, protože to co všichni viděli naostro chtěli ukázat ještě těm, kteří zrovna nebyli přítomní.

 

 

Každý rok se účastníme taktéž praxe a Loco odchodil skutečně poctivých 6 let v maximálním nasazení a zátěži. Doufejme, že jich ještě pár odchodí.... I na honech sklidil několik pochval, ale jak už to bývá hony nám Lokouška trošku zparchantěly a když se k tomu přidá zasloužený gaučink a rozmazlování paničkou stane se z pracovní hvězdy trošku svinský hajzlík :))) Ale to, co mě tenhle pes naučil, a jaké zkušenosti jsem měla možnost zažít i na vrcholných soutěžích, v praxi na velkých honech apod., je pro mě nezapomenutelnou částí života a Loco bude vždy v mém srdci jako ten první!!

Loco měl do roku 2011 sedm krytí a je možné, že jej ještě některý z chovatelů osloví. Z CHS Boglarca, kde Loco kryl krásnou fenu Artemis born for Boglarca Dolina Mirage, jsem si domů přivezla zakladatelky mého chovu, feny A´loru a Alertu.

 

Alerta a A´lora

dvě sestry z CHS Boglarca se staly nyní již nedílnou součástí našeho domova. Dospěly do krásy i snad trošku k rozumu :) a jsou z nich dámy hodné vlastních potomků. Alerta si od roku 2011 vydobila přední místo na výstavách u nás i v zahraničí. V roce 2012 si téměř obhájila titul světového vítěze mladých z Paříže tentokrát již mezi dospělými. Ze světové výstavy v Salcburgu odjížděla s titulem reservní světová vítězka. Její sestra A´lora naopak na výstavách kličkuje mezi tituly a nižším hodnocením. Lorinka umí uchvátit svým hlubokým hrudníkem a předhrudím v postoji, v pohybu se prezentuje hůře. Nicméně obě disponují výbornými loveckými kvalitami a účastní se loveckých zkoušek i praxe.

ABRA Hostýn Hunter

Abra je fenka, potomek našeho Loca, která žije se svým majitelem v Hustopečích. Tomáš je dlouholetý myslivec a k lovu mu chyběla právě už jen tak šikovná fenka jako je Abra. Abra je velmi temperamentní a chuťová fenka, dravá po kořisti a přiměřeně ostrá. Má výborné lovecké vlastnosti a věřím, že s ní bude Tomáš při nadcházejících loveckých sezonách velmi spokojený. 

 

AKTUALITY

Datum: 09.02.2016

2016 litter "F"

Datum: 27.02.2015

NEW PUPPIES!!!

Datum: 30.07.2013

B vrh opustil domov

Datum: 02.06.2013

ALERTA a vrh "B"

Datum: 31.05.2013

Souhrn novinek

© 2011 Locura-kennel.com