WDS PARIS

Datum: 12.07.2011

Světové výstavy jsem se zúčastnila se svými dvěma fenami maďarského ohaře krátkosrstého. Do Paříže jsme se vydali i s kamarádkou a zároveň chovatelkou mých fenek Zuzkou Sedlákovou o dva dny dříve, abychom si toto město mohli prohlédnout. Ubytovaly jsme se v síti hotelů Etap nedaleko výstaviště a letiště. Rezervaci jsme měli skoro půl roku před samotnou výstavou a stejně jako my, do hotelu přijely další stovky vystavovatelů. Hotelová plocha tak trochu přípomínala pejskařské ghetto, nad kterým duňěly motory vznášejících se letadel. V neděli, kdy jsme z hotelu odjížděly na výstaviště, jsme i ten kousek byly schopné zabloudit. Spuštěná GPS měla trošku jiné představy o cestě, každopádně žádné směrovky upozorňující návštěvníky na světovou výstavu jsme nepotkaly. Jedinou reklamu propagující světovou výstavu po dobu našeho pobytu jsme zaregistrovaly z francouzského rádia.. Na výstaviště jsme projely s autem bez větších obtíží a také jsme dobře zaparkovaly. Trmácení se s přepravními boxy přes betonovou plochu asi 200m ke kruhu nebylo ničím znechucujícím, naopak překvapujícím byl obrovský a vzdušný prostor v halách! Nepatřím mezi velké vystavovatele, ale ve srovnání s jinými výstavami, mi prostor kruhů a prostor mimo nich byl velice sympatický. Žádné davy tlačících se lidí ke kruhům, dostatek místa pro psy, židle u kruhů, to vše odráželo stres jež znám z jiných výstav. Kromě stánků s chovatelskými potřebami byly velmi krásné stánky různých francouzských klubů, zastoupených i s danými plemeny psů.

I přes veškeré pohodlí vystavovatelů je pravda, že obyčejných návštěvníků přes významnost akce prakticky nebylo. Mě osobně, jako vystavovateli, vyhovovala atmosfera, jaká na vystavišti panovala. Francouzská rozhodčí Nathalie Parent, jež posuzovala naše plemeno, posuzovala z mého pohledu velmi dobře a nestranně. Zároveň byla schopná anglicky vysvětlit zadání titulu nebo naopak vyloučení i přihlížejícím vystavovatelům a návštěvníkům. I přesto, že se v kruhu objevili jedinci z mnoha zemí, podařilo se mým mladým fenám obsadit hned první dvě místa třídy mladých!!!!!!! Alerta Boglarca se stala světovým vítězem mladých a její sestra A´lora hned za ní s hodnocením výborná 2! 

Nicméně Alerta bojovala dál a jako BEST junior nastoupila v závěrečných soutěžích! Když se svým handlerem nastoupila do hlavního kruhu WDS šel až mráz po zádech. Pro mě to byl neskutečný zážitek a poprvé vůbec jsem zažila tak vzrušující atmosféru při závěrečných soutěžích!Celou VII.sk FCI mladých uvedli francoužští trubači a pak se v kruhu seřadilo bezmála dvacet mladých ohařů různých plemen. ALERTA BOGLARCA junior BIG3!!!!!!!!!!!!!!!!! 

Naše kamarádka Zuzka se svými dvěma ohaři Pont audemer vůbec nezůstala pozadu její mladý pejsek France získal excellent 2, a fenka ve třídě šampionů Edith, exc.1, CAC a R. CACIB!

 Titul světový vítěz a  BOB mezi maďarskými ohaři obdržel pes HUBERTUS ZIGGIE STARDUST, světovou vítězkou se stala DIXIE DU CLOS DE LA BEAUME  

světový vítěz mladých pes VADASZPAJTAS AELLO-AITHER 

světový vítěz mladých fena ALERTA BOGLARCA, best junior, junior BIG3zpět na aktuality

AKTUALITY

Datum: 09.02.2016

2016 litter "F"

Datum: 27.02.2015

NEW PUPPIES!!!

Datum: 30.07.2013

B vrh opustil domov

Datum: 02.06.2013

ALERTA a vrh "B"

Datum: 31.05.2013

Souhrn novinek

© 2011 Locura-kennel.com