MFT BRUNTÁL + NV BRNO

Datum: 19.09.2011

 Tento víkend jsme se zúčastnili hned několika akcí. V pátek ráno jsme vyrazili Já s A´lorou a Tomáš s Abrou do Svobodných Heřmanic, kde se konal mezinárodní field trial.

Po příjezdu jsme se s holkama přihlásili na méně obtížnou zkoušku v polní práci pro mladé pejsky T.A.N. Zde obě naše feny obstály a krásně nám vypuštěného bažanta vystavily. A´LORA tuto zkoušku udělala jako první v pořadí a Abra třetí. Mezi námi se umístila fenka bretoňského ohaře Heleny Dvořákové.

 

Po výtečném pohoštění ze strany organizátorů jsme se vydali k Brnu, jelikož nás sobotní ráno čekala národní výstava psů. Do kruhu jsem vyměnila fenky a nastoupila se svojí hvězdou Ertíčkem. Svoji třídu vyhrála poprvé ve třídě mezitřída s titulem CAC. O titul Národní vítěz již úspěšná nebyla. 

Abra pod okem slovinského rozhodčího Kavčiče získala ocenění velmi dobrá.

Kromě našich fenek jsme tu měli opět obrovský zástup dorostu CHS Čertovy rokle, kteří odcházeli se známkami Velmi nadějný. Psíci v dorostu měli další konkurenty z CHS Dolních Žabin a tak v kruhu nastoupilo 6 mladých "chlapců". Vítězem se stal AKI z Čertovy rokle, druhý ASTON z Čertovy rokle a VN5 získal ARP z Čertovy rokle. Mladičká dorostenkyně AIKA z Čertovy rokle VN1.

Ve třídě mladých dále nastoupil náš  "drobeček"  BARON od Rentiera který taktež v konkurenci 5 mladých psů obstál s ocenění V2. Kromě této známky nás majitel BARONa potěšil i zprávou, že před 14dny úspěšně složili PZ v 1. ceně.

 

 MFT pokračování jak jsme běželi svůj první běh

A jelikož jsme nebyli kynologií ještě nabažení dost, rozjeli jsme se do Svobodných Heřmenic po druhé, kde se stále konal MFT.  A vzhledem k tomu jakou atmosféru jsme prožili v pátek, vyrazili jsme na cestu již odpoledne, abychom i kousek dobrého večera v příjemné společnosti prožili.

Ráno jsme se již přesovali k poli, přihlášené na field trial. S Tomášem jsme věděli, že naše feny nejsou žádné rakety a že nebude jednoduché v této soutěži obstát. Českou baterii tvořili 4 feny, 3MOK a jeden SGO. Abra šla jako třetí, ale bohužel se svým tempem jak jsme předpokládali bohužel neuspěla. Lora nastoupila jako poslední a ještě před vypuštěním jsem nabývala dobrého pocitu, že se Lora na tento moment vypuštění těší. S mým velkým pekvapením nasadila neskutečné tempo, které u ní neznám. Systém byl sice tu tam, ale na ukázání směru vždy v plném trysku ještě dalece přeběhla. Jak i rozhodčí řekl, trialové hledání to není, ale dá se na tom stavět...Celý náš běh provázelo samé překvapení. První moment přišel když z rázného hledání se Lora pevně zapíchla před větším drnem trávy...stála pevně a já měla krásně čas dojít a v duchu si přát, aby zde byl kus pernaté zvěře. Ale již pár kroků jsem viděla že na nás čouhají dvě zrzavé nastražené uši, ještě krok a srnka se dala na útěk. Lora zůstala stát dívájíc se za ubíhající zvěří. Krátce po dalším vypuštění se běh Lory začal zpomalovat až přešel do výrazného postupování. Již jsem byla po jejím boku, abychom tedy konečně udělaly bod na pernaté. Ale omyl...ve strnisku byla zalehlá bíločerná šelma, která se taktéž  zvedla a utíkala co jí nohy stačili. Padla druhá symbolická rána z poplašňáku. I když Lora nemá pravidelné výcviky ani prostor, aby byla její fyzická kondice silná....její chuť hledat nepolevala a i na třetí vypuštění hledala v plné rychlosti. Ale posledním momentem překvapení bylo vyražení křepelky mnou, což Lora zaregistrovala a hned mi přiběhla s ulovením křepelky pomoct. Křepelku sice nechytla ale klid a přejití zvěře bylo pochopitelně vylučující chybou. A tak z české baterie uspěl pouze Saint Germainský ohař s 13ti body VG. 

To, že jsme neudělali ani bod nás vůbec netrápilo. Pro mě to byl klíčový moment, že Lora neustále dozrává a její chuť neustále roste. Výborně strávené dva dny a plno nových poznatků pro výcvik polní práce ohaře.zpět na aktuality

AKTUALITY

Datum: 09.02.2016

2016 litter "F"

Datum: 27.02.2015

NEW PUPPIES!!!

Datum: 30.07.2013

B vrh opustil domov

Datum: 02.06.2013

ALERTA a vrh "B"

Datum: 31.05.2013

Souhrn novinek

© 2011 Locura-kennel.com