Maďarský šampion krásy

Datum: 22.10.2012

 Tento víkend jsme se rozjeli na první maďarskou výstavu vůbec. Mým svěřencem byla Alerta Boglarca, která si jela pro své triumfy aniž by jsme kdo cokoliv předem čekali.

 

Cílem bylo maďarské Komárom, pohraniční město se Slovenskem ležící na řece Dunaj. I přesto, že podzim klepe na dveře, tato venkovní výstava připravila pro účastníky nevídané krásné letní počasí po oba dny!!!

 

V pátek večer jsme se ubytovali na slovenské straně, v městečku Komárno asi 3 km od samotné výstavy. Jeli jsme česká výprava s dalšími plemeny a výbornými společníky. Děkujeme především Soni Sehnalíkové za bezchybnou organizaci celé akce :))).

V sobotu ráno jsme si našli svůj kruh a v rohu kruhu pozorovaly maďarské ohaře, konkurenci, chovatele a pročítaly katalog plný zajímavých psů, i když v sobotu "jen" 20 a v neděli "jen" 19 psů. Zatímco v sobotu byl katalog plný známých i méně známých CHS Maďarska, v neděli se karty značně obrátily a ze sobotních psů zbyla jen hrstka. Tu pak  doplnilo několik psů např. z CHS Skyrocket.

 

Sobotní výstavu posuzovala maďarská rozhodčí Szanka Judit, která na mě svým posuzováním udělala dobrý dojem ještě před tím než jsme vubec nastoupili do kruhu. Její hodnocení bylo korektní a nepřišlo mi nijak jednostranné, jak se někdy o maďarských výstavách a rozhodčích říká...Musím uznat, že v sobotu mě zaujali minimálně dva jedinci, kteří by mohli titul BOB získat stejně tak jako ho získala Erta. Ale štěstí přálo tento den nám, a něčím Erta zaujmout musela. Její prezentace po celodenním čekání na nástup do kruhu totiž také nebyl až takovým zázrakem. Takže ocenění BOB, CACIB, CAC na první maďarské výstavě bylo fakt nad míru nečekané, halzuvé, prostě pro mě neuvěřitelné!!!

 

A když mi tak pomalu dochází, že tedy vlastně půjdeme závěrečky, tak je mi taky připomenuto, že jsme v Maďarsku a jak nečekaně :D, že vizsla je národním plemenem?!!! :DDD tzn. Ertíček se zároveň může proběhnout v závěrečném kruhu o vítěze GRAND PRIX, což je nejkrásnější národní tedy maďarské plemeno.

Mezi plemena pocházející z této země kromě maďarské vizsly patří také Komondor, Kuvazs-čuvač , Maďarský chrt, Mudi, Puli, Pumi, Transylvánský honič a potom tedy i drátosrstá verze maďarské vizsly.

Všechna tato plemena, kromě MOD nastoupila v kruhu o tuto prestižní cenu, pohár GRAND PRIX... Pro nás asi výhoda, že posuzovala rozhodčí, která nás posuzovala v kruhu. Musela se jí Erta natolik líbit, že jí vyhlásila vítězkou této ceny a my jsme si z tohoto dne odnesli krásný pohár a cenu za nejkrásnější maďarské plemeno. V podstatě vubec nebyl čas si uvědomit jak nám vše padá "do klína" a už jsme letěli do kruhu VII. FCI sk. Tu posuzovala rozhodčí, s kterou sjme se měli setkat až v neděli Váczi-Balogh Zsuzsanna Dr.

 

*

Po prvním kole si nás vybrala do užšího výběru..Můj ale dojem z toho byl ten, že si nás chtěla prostě jen pořádně prohlédnout :)). Příliš pozitivní pohled na Ertíčkovo poznávací znamení mezi očima totiž neměla :)) Dál nám pozornost v závěrečkách nevěnovala ....

 

Ráno jsme se probudili opět do krásného slunečného dne... Motivace byla krásná..přece jen získat i dnes titul CACIB by znamenalo získat maďarského šampiona. Ale po otevření katalogu a včerejší prezentací v závěrečkách mé veškeré naděje zhasly a to i na vítězství ve třídě. Na řadu jsme se dostali něco před 15:00 hod.. Od 9 ráno, co jsme čekali na posouzení, byla Erta naprosto nažhavená :D se předvest....Ve mě vřela do poslední chvíle nervozita..nakonec se konkurence do kruhu nedostavila, ale i tak bylo středem pozornosti rozhodčí hlavně obrácená srst, kterou má Erta na mordě. Do poslední chvíle jsem nevěděla jestli taky neodejdu s vdečkem z kruhu...nakonec jsme šli na pokyn z kruhu ven a vrátili se na boj o titul CACIB. Erta těžko spolupracovala a já jsem byla tak v háji s nervama :D, že to muselo být děsné běsné. Rozhodčí se nemohla rozhodnout...Mezi dvěma fenami a to Ertou a fenou z mezitřídy po psovi Blushing storm of szedresi, s kterým jsem v letě pářila neuspěšně práve Ertíčka. Fena ze třídy šampionů se bohužel nepředváděla v pohybu a tím "vypadla" ze hry. Po několika násobném vyzvání do pohybu, do statiky, do pohybu, řešení naší mordy, řešení pohybu druhé feny.atd atd...nakonec se napínavé chvilky staly úspěšné právě pro nás. Rozhodčí nám udělila CACIBa!!! Neuvěřitelné!!!! BOB získal pes Zafir of Skyrocket.  Pak už jen hluboký nádech a výdech a uvědomění si že je to domaaaa!!!!

 

Podle všeho by Erta mohla být první maďarskou vizslou českého chovu, které se podařilo získat šampionát této země :))zpět na aktuality

AKTUALITY

Datum: 09.02.2016

2016 litter "F"

Datum: 27.02.2015

NEW PUPPIES!!!

Datum: 30.07.2013

B vrh opustil domov

Datum: 02.06.2013

ALERTA a vrh "B"

Datum: 31.05.2013

Souhrn novinek

© 2011 Locura-kennel.com