FIELD TRIAL a výcvikový kurz RUSAVA

Datum: 03.05.2012

 Celý kynologický mejdan během, kterého jsme zvládli 4 dny bodovat na Field trialu v Bruntálu a další 4 dny na Rusavě byl jedním z nejhezčích za poslední dobu.

 

Malé povídání o tom jak jsme trávili čas ve Svobodných Heřmanicích

 

V sobotu večer přijela k mému domu čtveřice přátel z Francie, u kterých jsme strávili krásný čas během WDS. Letos přijali nabídku přijet k nám do Čech a trochu poznat jak to zase chodí u nás...

Již sobotní večer, kdy za sebou měli cestu přes 1000km, nešlo krásné setkání neoslavit :) a dá se říci, že jsme pořádně rozjeli celou týdenní dovolenou s pejsky. Na stole se potkávaly dvě nejčastější národní láhve česká slivovice a francouzské champagne! :)

Nicméně nedělní ráno jsme všichni ve výborné formě nastoupili na field trialy a T.A.N.y  Já běžela s Lorinkou, která svým stylem hledání měla být už už odpískaná, když se jí podařilo zabodovat výborně na bažantovi. Za tento den s odřenýma ušima šla se známkou BON/ dobře... Zuzka běžela s Rodym a Edithkou T.A.N., který úspěšně absolvovali.

Další dva dny jsme se v poli potkali s chorvatskými rozhodčími, kteří Loru ocenili po oba dny známkou velmi dobře. Ta bodovala vždy na křepelkách a prokázala absolutní klidy po vystřelu. Poslední den nás posuzoval pan Pavel Navrátil, který Loru odpískal ještě než došla do zvěře a starému otci Locovi známku dobře za popojití ke zvěři. Ten krásně vypracoval koroptve, ale kde není pevná ruka...:D.......

Poslední den také Erta běžela T.A.N., který bez problému absolvovala a pevně vystavila vyloženou křepelku. Natalie, která prvně vedla svého bretoně Fausta, bodovala 2x a vždy excellent!! Der Comisar úspěšně složil T.A.N. :)

O tom jaká výborná atmosféra po celou dobu panovala mezi soutěžícími by se psalo snad i do rána...pomyslně děkuji všem, kteří zde byli ;)

 

 

*      *     *

 

 

 

 

 

Malé povídání o výcvikovém kurzu Rusava

 

Hned po trialech na severu jsme se přesunuli lehce níže  pod Hostýnské vrchy na Kroměřížsku, kde jsme ve čtvrtek ráno zahájili kurz. Na ten se dostavilo cca 30 psů. Počasí přálo až moc a 4 výcvikové skupiny se plně věnovaly práci ohaře dle náročnosti a úrovně psů. S přibývajícími dny energie pejsků klesala a perné počasí jim dávalo na výkonu dosti zabrat. Tak se navečer vzdělávali páníci při promítání instruktážních filmů. Pevně doufám, že se všem účastníkům kurz líbil a příště nás zase navštíví.

 

*zpět na aktuality

AKTUALITY

Datum: 09.02.2016

2016 litter "F"

Datum: 27.02.2015

NEW PUPPIES!!!

Datum: 30.07.2013

B vrh opustil domov

Datum: 02.06.2013

ALERTA a vrh "B"

Datum: 31.05.2013

Souhrn novinek

© 2011 Locura-kennel.com